Bigbank.ee kalkulaator
 
 

Saagem tuttavaks: Soba Gara Makura ehk Jaapanist pärinev padi

25.02.2021
Saagem tuttavaks: Soba Gara Makura ehk Jaapanist pärinev padi

 

 

Tatrapadi pärineb Jaapanist, kus juba iidsetest aegadest saadik on tervislikke eluviise, tervislikku toitu ja tervislikku und oluliseks peetud. Kes poleks kuulnud jaapanlaste pikast elueast, legendaarsest elujõust, heast hügieenist ning tervisest. Mõistagi on korralikul puhkusel sellele kõigele oma oluline mõju. Aastas veedab inimene keskmiselt 4 kuud voodis, sealjuures enamuse sellest ajast on pea ju asetatud padjale. Nõnda on padjal ja padjal kindlasti vahe ning padi on meile kõigile arvatumast olulisem kaaslane läbi elutee.

 

Tatrapadi laseb õhul padjas loomulikul viisil ringelda, toetab kaela ja selga, samuti hoiab peaaluse nõnda tavapadjast jahedama ning kaela-, õla- ja seljalihased lõõgastununa. Eks ole juba ammustest aegadest teada, et hea tervise, nõnda ka hea une jaoks, tuleb hoida jalad soojas ja pea jahedana. Tatrapadjad on tänu oma looduslikule sisule ka seetõttu unikaalsed, et tatrakestades ei levi bakterid, seened ega tolmulestad. Nõnda sobivad tatrapadjad hästi ka allergikutele.

 

Tihti saavad tatrapadjast abi ka norskamisega hädas olevad unimütsid. Mustamõisa toortatrapatjades sisalduvad Põlvamaa ürdid ja ravimtaimed toetavad tavatatrapadja häid omadusi ka pehme, kuid pikaajalise ravitoimega ning meeldiva lõhnaga. Igas meie padjas sisalduvat Himaalaja kaljusoola on idamaade meditsiinis aga kasutatud halva energia mahalaadijana, mis tõstab une kvaliteeti ja libiidot, leevendab hingamiselundkonna haigusi, aeglustab vananemist ning reguleerib veresuhkrut. 

 

Foto: The Sleep Judge